Fizyo klinik , MY Fizyo Klinik , Ankara Fizyo Klinik, Ankara pilates , Pilates , Hamile Pilates ,  Aletli Pilates , Fizyoterapi , Zayıflama, Sağlıklı Beslenme , Diyet , Kilo Kontrolü

MY FİZYO KLİNİK

Yoga

Etraf yemyeşil, açık renk fitness kıyafetlerinizi giymişsiniz, ayaklarınızı toprakla birleşmiş ve tüm elektriğinizi doğaya emanet ettiniz. İçinizde bir huzur ve sağlıklı olma tutkusu; derin nefes ve başlıyoruz… Az önce bir yoga tablosuna şahit oldunuz. Yeşil ve doğa dediğimize bakmayın yoga aslında her yerde ve her zaman yapabileceğiniz bir etkinlik. Yer ve zaman fark etmeksizin bu tabloda en büyük ortak nokta huzur ve sağlık. Yani yoga sadece bunalıma girmeye beş kala ruh huzurunu bulmanızı sağlayan ya da hızlı kilo verme tekniği olan bir etkinlik değil.Huzur ile eşleştirdiğimiz yoganın fiziksel yararlardan ibaret olduğunu savunamayız. Aynı zamanda zihinsel aktiviteleriyle bilinen yoga, insan psikolojisi için de çok önemli. Yani belki de aradığınız huzur bir yoga minderindedir.
Hepimiz doğayı ve bizi dinlendiren yerlerde bulunmayı seviyoruz. Yoga meditasyon etkisiyle iç huzurun aslında içimizde olduğunu fark ettirir. Ayrıca dinlendirme etkisi olan yoga egzersizlerini uygulayarak stresli bir günün yorgunluğunu atabilirsiniz.
Yoga beyin hücrelerini çalıştırdığı ve stresli bir hayattan kurtardığı için düşünme ve değerlendirme yeteneğini de arttırır.